Nabízíme prořezávání pneu pro nákladní automobily, návěsy…

Ne všechny pneumatiky můžete prořezávat 

Pro řezání můžete přistoupit ve chvíli, kdy je hloubka dezénu na vaší pneu zhruba 3 až 4 milimetry. Z našich zkušeností ale víme, že většina motoristů své pneumatiky prořezává až, když na pneumatikách není dezén skoro žádný. Dejte si pozor, ne všechny pneumatiky se smí prořezávat. Prořezání a obnovení vzorku pneumatiky je možné jen v případě, že má pneumatika na svém boku nápis „Regroovable“, což je anglický výraz pro „prořezání“. Zároveň si před tím, než se rozhodnete nechat pneumatiku prořezat“, udělejte čas a dobře ji prohlédněte. Prořezávání se totiž nedoporučuje u pneumatik, které jsou opticky ve špatném stavu, a další jízda by na nich mohla být nebezpečná nejen pro auto, na kterém budou tyto pneumatiky obuté, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu.

Je také nutno podotknout, že prořezávání pneumatik se týká především pneu u nákladních automobilů. Prořezávání pneumatik je povolené silničním zákonem a dokonce doporučené některými výrobci pneumatik, protože zvyšuje jejich kilometrový proběh a tím pádem životnost. Navíc lze takovou pneumatiku ještě následně protektorovat.

Proč pneumatiky prořezávat?

Proč je prořezávání pneumatik důležité? Během jízdy se totiž hloubka dezénu pneu postupem času snižuje a dochází tak k horšímu odvodu vody a také se prodlužuje brzdná dráha vozidla na mokré vozovce. Prohloubený (prořezaný) dezén dokáže pojmout více vody, tu efektivně odvést a zvýšit přilnavost automobilu k vozovce při nepříznivých podmínkách a díky tomu se snižuje i brzdná dráha.